Zmień swoje życie na lepsze

Rozwój osobisty, jak sama nazwa wskazuje, jest rozwojem nas samych, poznaniem i udoskonalaniem siebie oraz stawaniem się coraz lepszym.

Rozwój osobisty to proces niemożliwy do zrealizowania w żadnej szkole, to nasz wewnętrzny proces, który przechodzimy w ciągu całego życia. Decyduje on wartości naszego życia, naszym zadowoleniu i poczuciu szczęścia. Studium Psychologii Psychotronicznej wychodzi poza ramy tradycyjnie pojmowanej szkoły, definiując swoją misję bardziej jako Studium Życia. Dla każdego tworzymy środowisko i fundamenty do rozwinięcia kolejnego cyklu samorozwoju. Jak twierdzi Carl Rogers Wiem, że nie mogę nauczyć niczego. Mogę jedynie zapewnić warunki, w których można się nauczyć.

Podejmij pierwszy krok

Po prostu zacznij, porzuć rutynę, to nie wymaga tak wiele wysiłku. Złap dystans do siebie i otoczenia. Wycisz umysł, medytuj, oddychaj i zrelaksuj się. Gdy wejdziesz na nową drogę, nigdy nie pożałujesz pierwszego kroku. Po pewnym czasie dowiesz się, że nie nikt i nic cię nie ogranicza, a jedyną osobą, która będzie mogła cię zatrzymać, jesteś ty sam. Nie zatrzymuj się, przełam negatywne schematy myślowe i idź.

Jak zacząć?

Najlepiej od sprzątania swojego otoczenia i wnętrza. Porządkując przestrzeń pomożesz ogarnąć chaos w głowie. Feng shui pomoże ci odpowiednio ustawić rzeczy w twoim domu, aby przestrzeń w której przebywasz była jak najbardziej harmonijna.

Poznaj siebie

Jeśli już posprzątałeś, czas na poznanie siebie. Może się okazać, że nie wiesz co lubisz i jaki jesteś. Warto zagłębić się w psychologię, przejść trening interpersonalny, poznać teorie psychologii akademickiej jak również psychologii nieakademickiej. Praca ze snem jako jedna z metod psychologicznych, pomoże w pracy z podświadomością oraz odkryć prawdziwe pragnienia i potrzeby, których nie jesteś świadomy. Watro skorzystać z astrologii urodzeniowej, numerologii bądź chirologii. Te starożytne metody pomogą ci poznać twoją osobowość i zalety, które powinieneś rozwijać oraz wady, które zdołasz przekształcić w atuty.

Napraw relacje

Każdy z nas nosi w sobie poczucie krzywdy. Często nie możemy sobie z tym poradzić i latami rozwijamy w sobie nienawiść, która nas niszczy. Nauka metod radykalnego wybaczania uwolni cię od cierpienia, staniesz się wolny, poczujesz spokój i ulgę.

Pokonaj stres

Problemy codziennego życia często nas przytłaczają. Denerwujemy się, mamy chaos w głowie, odczuwamy różnego rodzaju ból. Ciało i umysł są jednością, stres odkłada się w ciele i zaczynamy chorować. Poznanie technik oddechowych, medytacyjnych i relaksacyjnych, uwolni cię od stresu, jak również pomoże odkryć proste metody rozwiązania problemów.

Naucz się rozmawiać

Człowiek jest istotą społeczną. Nie potrafi żyć sam. Wiele osób nie umie rozmawiać, żyć z innymi, i choć cierpi i czuje się samotny nie wie jak nawiązać relacje. W tym może ci pomóc poznanie psychologii osobowości i psychologii społecznej. Dzięki neurolingwistycznemu programowaniu (NLP) czyli wiedzy jak funkcjonuje człowiek w grupie i jakie mechanizmy na niego wpływają, łatwiej będzie ci porozumiewać się z innymi. Ważnym elementem komunikacji jest mowa ciała, która stanowi 70 procent komunikacji, słowa to tylko 30 procent.

Pracuj z energią

Wszystko składa się z energii jest ona bardzo subtelna. Dzięki nauce prosperowania energetycznego ustabilizujesz swoją energetykę, zastosujesz techniki ochrony psychoenergetycznej i oczyszczania na poziomie ciała, ducha i umysłu, i będziesz mógł się cieszyć pełnią życia.

Zmień nawyki

Aby poprawić jakość życia powinieneś nie tylko zacząć coś robić, ale z czasem przestać coś robić. W nałogach może pomóc hipnoza. Złym nawykiem może być również negatywne myślenie, które zaburza twoją energetykę. Podstawowym złym nawykiem jest brak dbałości o swoje potrzeby fizyczne. Wiedza z dziedziny psychosomatyki pomoże przywrócić równowagę w ciele, a tym samym uspokoić się i zwiększyć energię życiową.

To jeszcze nie koniec

Duch jest połączony z ciałem, a brak harmonii w jednym systemie wpływa negatywnie na drugi. Znajomość metod uzdrawiania, masażu, homeopatii, bioterapii i chromoterapii w połączeniu z odpowiednią dietą, pomogą ci zharmonizować wszystkie aspekty twojego życia. Zdobycie tej wiedzy gwarantuje ukończenie kierunku Terapie Naturalne w Studium Psychologii Psychotronicznej. Możesz zacząć od dbałości o ciało lub ducha, jednak dbając o jedno i drugie odniesiesz o wiele lepsze rezultaty.

Pomóż innym

Jeśli już uzdrowiłeś się i odnalazłeś siebie, pomóż zrobić pierwszy krok innym. Pamiętaj – dobro powraca.

Zapisz się na newsletter Studium Psychologii Psychotronicznej

Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­gowych przez firmy: Studium Psychologii Psychotronicznej (właściciel domeny studiumzycia.pl) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/19 i Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa (właściciel pozostałych w/w domen) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.