Shiatsu

shiatsuShiatsu to japońska technika terapeutyczna oparta na masażu odpowiednich stref i punktów na ciele człowieka ułożonych wzdłuż meridianów energetycznych. Jest techniką prostą i efektywną. Shiatsu jest zabiegiem manualnym używanym w celu usunięcia nieprawidłowości organizmu, pomocnym w utrzymaniu i poprawianiu stanu zdrowia, przyczyniającym się do leczenia niektórych stanów chorobowych.

Shiatsu wywodzi się z wielowiekowej tradycji opartej na doświadczalnej wiedzy i sprawdzonej praktyce. Często nazywane jest akupunkturą bez igieł. Shiatsu jest techniką holistyczną i całościowo wpływa na wszystkie poziomy ludzkiego istnienia: poziom fizyczny, emocjonalny, psychiczny i duchowy. Pobudza samouzdrawiające siły osoby poddającej się zabiegowi równoważy od wewnątrz, dzięki czemu poprawia stan zdrowia i zapobiega chorobom. Shiatsu to także wewnętrzny spokój, dystans do świata zewnętrznego i porozumienie międzyludzkie.

Zgłębiając sztukę shiatsu w Studium Psychologii Psychotronicznej wzmocnisz system odpornościowy, pobudzisz witalność, usuniesz blokady i nagromadzone emocje, pobudzisz organizm do samoleczenia. Zdołasz pomóc sobie i innym.

Poszerzysz swoją wiedzę również o bioterapię, uzdrawianie reiki czy chromoterapię. Poznasz znaczenie punktów akupresury jako skrzyżowanie ścieżek przewodzących energię życiową i ich umiejscowienie. Nauczysz się prawidłowo wykonywać zabiegi uzdrawiające i pomagać innym zdobywając wiedzę z dziedziny psychologii społecznej i osobowości oraz pracy z klientem. Kompleksowo zgłębisz techniki medytacyjne i relaksacyjne. Dowiesz się jak produktywnie wykorzystać czas na odpoczynek i pracować ze snem.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę o masażu shiatsu lub z innych dziedzin zapisz się na nasz newsletter, a otrzymasz informację o uzupełniających kursach, szkoleniach i warsztatach, które poprowadzą eksperci poszczególnych dziedzin. Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat zdobytych umiejętności.

Zapisz się na newsletter!

W pierwszym newsletterze otrzymasz "Opowieści Buddyjskie”. Być może właśnie teraz potrzebujesz ich przesłania?
Zapisuję się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Studium Psychologii Psychotronicznej z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych,