Chromoterapia

Chromoterapia obejmuje nie tylko terapię różnobarwnym światłem, ale też wykorzystuje niewidzialne wibracje odpowiadające częstotliwościom światła w różnych jego zakresach. Do tego typu oddziaływań stosuje się różnego rodzaju sprzęt radiestezyjny, piramidy i innego rodzaju źródła emisji.

Dziś zdajemy sobie coraz bardziej sprawę, iż kolory odgrywają ogromną rolę w życiu człowieka. Ich oddziaływanie jest dużo głębsze niż nam się to wydaje i wcale nie ogranicza się do odbioru za pomocą wzroku. Okazuje się, że nawet ssaki, które nie postrzegają barw, są wrażliwe na nie, a cóż dopiero człowiek. Kolor ma moc: pobudza albo usypia, podnieca bądź uspokaja, ogrzewa lub oziębia, przynosi ukojenie, a może też drażnić, rozbudza w nas namiętności, a niekiedy wznosi na wyżyny duchowe. Otaczające nas barwy to coś więcej niż fala elektromagnetyczna określonej częstotliwości. To też nośnik emocji i różnych energii psychicznych oraz leczniczych. Warto o tym wszystkim wiedzieć i moc kolorów stosować każdego dnia.

W czasie zajęć w Studium Psychologii Psychotronicznej zapoznasz się z teoretycznymi i praktycznymi aspektami oddziaływania kolorów i psychologii barw, poznasz testy diagnostyczne z ich wykorzystaniem, nauczysz się zasad terapii kolorami, analizy barw czakramów i aury, poznasz podstawy chromoterapii radiestezyjnej oraz wykorzystanie piramid i innych urządzeń stosowanych jako nośniki energii barw.

Kolory w pomieszczeniach, w których zwykle się znajdujesz mogą sprawić, że będziesz bardziej kreatywny, wprawi cię w dobry nastrój, ale mogą również oddziaływać negatywnie. Nawet kolory ubrań mają znaczenie. Nie przypadkowo dobierasz strój. Ujawnia on twoje emocje, potrzeby, a nawet problemy. Dzięki tej wiedzy będziesz mógł szybko określić stan emocjonalny innych osób.

Idealnym uzupełnieniem terapii naturalnych w studium życia jest masaż shiatsu, uzdrawianie reiki czy praca z runami. Poznasz umiejscowienie i znaczenie punktów akupresury. Aby prawidłowo wykonywać zabiegi uzdrawiające i pomagać innym niezbędna jest wiedza z dziedziny psychologii społecznej i osobowości oraz pracy z klientem.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę o chromoterapii lub z innych dziedzin zapisz się na nasz newsletter, a otrzymasz informację o uzupełniających kursach, szkoleniach i warsztatach, które poprowadzą eksperci poszczególnych dziedzin.

Zapisz się na newsletter Studium Psychologii Psychotronicznej

Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­gowych przez firmy: Studium Psychologii Psychotronicznej (właściciel domeny studiumzycia.pl) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/19 i Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa (właściciel pozostałych w/w domen) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24. Dane będą przetwarzane w celu dostarczania Tobie naszego newslettera.