Akupresura

akupresuraAkupresura jest najstarszą w świecie metodą leczenia. Wywodzi się z Chin, gdzie była stosowana już przed kilkunastoma tysiącami lat. Polega na naciskaniu kluczowych punktów na powierzchni skóry w celu stymulacji naturalnych zdolności samouzdrawiania. Odpowiednio wykonana akupresura przywraca zdrowie, poprawia samopoczucie oraz dodaje organizmowi energii, nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych. Fenomenem akupresury jest jej wszechstronność oraz możliwość zastosowania w praktycznie w każdej chwili.

Podczas zajęć akupresury w Studium Psychologii Psychotronicznej dowiesz się jakie punkty odpowiadają za poszczególne schorzenia i nauczysz się w jaki sposób prawidłowo wykonać zabieg. Akupresura sprawdza się zwłaszcza jako wspomagająca metoda leczenia bólu, zarówno nagłego, ostrego, jak i przewlekłego. Poznasz zasady bezpiecznego i skutecznego uciskania punktów oraz zestaw technik samopomocy, takich jak stymulacja punktów i ćwiczenia oddechowe, które przywracają równowagę ciała. Odkryjesz miejsca na skórze szczególnie wrażliwe na impulsy bioelektryczne i z łatwością je przewodzą. Poznasz znaczenie punktów jako skrzyżowanie ścieżek przewodzących energię życiową i ich umiejscowienie. Techniki uciskowe można stosować w każdej sytuacji. Dzięki nim zwiększysz wydzielanie endorfin, rozluźnisz mięśnie i pozbędziesz się skutków stresu.

W poznawaniu terapii naturalnych w studium życia poszerzysz swoją wiedzę również o masaż shiatsu, uzdrawianie reiki czy chromoterapię. Pomagając innym wykorzystasz zdobytą wiedzę z dziedziny psychologii społecznej i osobowości oraz pracy z klientem.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę o akupresurze lub z innych dziedzin zapisz się na nasz newsletter, a otrzymasz informację o uzupełniających kursach, szkoleniach i warsztatach, które poprowadzą eksperci poszczególnych dziedzin.

Zapisz się na newsletter Studium Psychologii Psychotronicznej

Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­gowych przez firmy: Studium Psychologii Psychotronicznej (właściciel domeny studiumzycia.pl) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/19 i Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa (właściciel pozostałych w/w domen) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.