Psychologia to nauka badająca mechanizmy i prawa rządzące psychiką oraz zachowaniami człowieka. Psychologia bada również wpływ zjawisk psychicznych na interakcje międzyludzkie oraz interakcję z otoczeniem. Analizuje procesy psychiczne i zachowania ludzi w sytuacjach społecznych, wywieranie wpływu na myślenie postawy i emocje.

„Dobre relacje z innymi mają swój początek w dobrym poznaniu samego siebie” to motto zajęć w Studium, których celem jest dostarczenie naszym słuchaczom wiedzy z zakresu psychologii, którą będą mogli później wykorzystać podczas pracy zawodowej. Zajęcia są poprowadzone metodą interaktywnego warsztatu co pozwala zbudować atmosferę wzajemnego zaufania i dzielenia się zarówno posiadaną wiedzą i doświadczeniem uczestników, jak też bezpiecznego udziału w proponowanych ćwiczeniach. Podczas zajęć poruszamy tematykę, która ma ułatwić słuchaczom zrozumienie zachowania i postępowania drugiego człowieka. Szukamy teoretycznych podstaw zachowań odwołując się do mechanizmów biologicznych i psychospołecznych. Pokazujemy w jaki sposób czerpać z wiedzy akademickiej i w jaki sposób można na jej podstawie budować własną praktykę, która opiera się na dobrym rozumieniu samego siebie jak i innych.

Główne zagadnienia omawiane w Studium Psychologii Psychotronicznej:

  • strategie motywacyjne a potrzeby,
  • mechanizm powstawania i strategie rozwiązywania konfliktu.
  • wpływ osobowości i sytuacji na zachowania społeczne
  • stres – odwieczny towarzysz życia
  • trening asertywności
  • trening interpersonalny
  • trening pracy z klientem

Na zajęciach dowiesz się również skąd się bierze twój stres i jak usunąć czynniki stresogenne w swoim życiu. Nauczysz się stosować techniki redukujące skutki stresu.

W studium życia kompleksowo zgłębisz zasady hipnozy i psychosomatyki i nauczysz się radykalnego wybaczania. Dowiesz się jak produktywnie wykorzystać czas na odpoczynek i pracować ze snem. Aby prawidłowo wykonywać zabiegi uzdrawiające i pomagać innym niezbędny jest trening interpersonalny, neurolingwistyczne programowanie (NLP) oraz praca z klientem. Wiedzę z psychologii społecznej i osobowości możesz poszerzać na kierunkach terapie naturalne i psychologia psychotroniczna.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę psychologiczna lub z innych dziedzin zapisz się na nasz newsletter, a otrzymasz informację o uzupełniających kursach, szkoleniach i warsztatach, które poprowadzą eksperci poszczególnych dziedzin.

Zapisz się na newsletter Studium Psychologii Psychotronicznej

Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­gowych przez firmy: Studium Psychologii Psychotronicznej (właściciel domeny studiumzycia.pl) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/19 i Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa (właściciel pozostałych w/w domen) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24. Dane będą przetwarzane w celu dostarczania Tobie naszego newslettera.