Psychosomatyka

Psychosomatyka pochodzi od słów psyche czyli dusza i soma czyli ciało. Zajmuje się rozpatrywaniem zależności psychosomatycznych, czyli dotyczących wpływu czynników psychicznych na organizm człowieka. Warsztaty z psychosomatyki zapraszają do zatrzymania się w swoim życiu i spojrzenia na siebie z punktu widzenia duszy i ciała, nierozerwalnie ze sobą związanych. Współczesna medycyna podzieliła człowieka na różne części i zajęła się ciałem jak maszyną. Jak masz zapalenie spojówek idziesz do okulisty, a on patrzy na ciebie, jak byś był tylko okiem, odrębnym od procesów odbywających się w reszcie ciała. Człowiek więc jest symbolicznie podzielony na głowę i ciało, rozum i serce, człowieka nowoczesnego i pierwotnego, jego ciało na górną część i dolną. Dusza i ciało tworzą jedność, a brak harmonii w jednym aspekcie tworzy problemy w drugim.

Psychosomatyka zaprasza cię, byś połączył głowę z ciałem, a więc to, jakie przekonania o sobie, ludziach i świecie niesiesz ze swojego dzieciństwa i jak historia twojego życia została zapisana w twoim ciele, w nawykach fizjologicznych, intelektualnych, emocjonalnych i behawioralnych. Świadomość tej wiedzy o sobie, swojej historii rodziny-systemu z którego pochodzisz, niesie w sobie tajemnicę przyczyn twoich chorób. Uświadomienie sobie ich źródła daje możliwość uzdrowienia ciała. Przestajesz „leczyć” lekarstwami objawy, a zajmujesz się ich przyczyną.

Na warsztaty w Studium Psychologii Psychotronicznej zapraszasz swoje wewnętrzne dziecko, które zna odpowiedź na każde twoje pytanie, bo jest świadkiem twojego życia od chwili, gdy byłeś jedną komórką. To dziecko prowadzi cię po tajemnicach przeszłości. Podróż ta budzi w uczestnikach warsztatów mnóstwo emocji: zaintrygowanie, ciekawość, ulgę, zaskoczenie, złość, a w rezultacie pracy nad sobą - głębokie zrozumienie swojej historii, historii swojej rodziny, rodu kobiecego i męskiego, losu matki i losu ojca żyjących w nieświadomych zachowaniach i chorobach. Możliwość uświadomienia sobie złości do rodziców prowadzi do uwolnienia się z pułapki miłości i nienawiści do dwóch najważniejszych osób w życiu każdego człowieka, matki i ojca i odczucie wybaczenia, a w rezultacie leczącej miłości do nich.

Poszerzysz swoją wiedzę również z dziedziny psychologii społecznej i osobowości oraz pracy z klientem. Poznasz język ciała i zasady NLP (neurolingwistyczne programowanie). Kompleksowo zgłębisz techniki medytacyjne i relaksacyjne. Dowiesz się jak produktywnie wykorzystać czas na odpoczynek i pracować ze snem. Wiedzę z psychosomatyki możesz zdobywać na kierunkach terapie naturalne i psychologia psychotroniczna.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę o psychosomatyce lub z innych dziedzin zapisz się na nasz newsletter, a otrzymasz informację o uzupełniających kursach, szkoleniach i warsztatach, które poprowadzą eksperci poszczególnych dziedzin.

 

Zapisz się na newsletter Studium Psychologii Psychotronicznej

Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­gowych przez firmy: Studium Psychologii Psychotronicznej (właściciel domeny studiumzycia.pl) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/19 i Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa (właściciel pozostałych w/w domen) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.