NLP

„Każdy ma taki sam mózg, ale inne oprogramowanie” ~Richard Bandler

NLPCzym jest NLP?

Jest pewną techniką, która nauczy także ciebie, jak myślą, mową i uczynkiem zmienić siebie i swoje życie.

Może sam zadajesz sobie teraz takie pytanie? Są ludzie, którzy nie wiedzą cóż się pod nim kryje. Otóż NLP to neurolingwistyczne programowanie. Dla wielu też nic nie powie, może mają jedynie jakieś przeczucie, że to chyba związane jest... z językiem komputerowym?

Składa się z trzech wyrazów: „neuro", „lingwistyczne" i „programowanie".

„NEURO"- dotyczy układu nerwowego - dróg, po których do mózgu dochodzą informacje z 5 zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku, smaku i węchu. Poznając NLP uświadamiasz sobie, jaki sens nadajesz odbieranym informacjom, na podstawie których podejmujesz właściwe sobie postępowanie. Wielu ludzi jest zaskoczonych wiedzą o sobie, jakiej nabywają o swoim wewnętrznym świecie, zaczynają rozumieć przyczyny i źródła konfliktów oraz, jak zmieniać swoje zachowanie, aby ich relacje z innymi ludźmi były lepsze, bardziej satysfakcjonujące.

LINGWISTYCZNE" – dotyczy ludzkiej umiejętności posługiwania się mową i sposobu, w jaki określone słowa i zwroty odzwierciedlają nasz wewnętrzny świat. Nazwa ta obejmuje także język ciała, gestów, mimiki, które ujawniają nasz styl myślenia, system przekonań i nawyków.

PROGRAMOWANIE"- to pojęcie z fachowego nazewnictwa komputerowego, co sugeruje, że nasze myśli, uczucia i podejmowania działania są po prostu nawykowym korzystaniem z programów, które można zmieniać, doskonalić i tym samym zmieniać jakość swojego życia.

NLP składa się z elementów terapii Gestalt, terapii rodzin i hipnozy.

Od kilku lat techniki NLP znajdują zastosowanie także u nas w Polsce w różnych dziedzinach życia: w psychoterapii, w szkolnictwie, w biznesie, medycynie. NLP uczy wielu ludzi efektywnej komunikacji, języka ciała, jak osiągać sukcesy, jak być szczęśliwym, jak wykorzystywać swój czas, jak precyzować swoje cele, jak zmieniać zachowania które nie przynoszą dobrych efektów, jak otworzyć się na siebie na swoje umiejętności, jak kochać siebie i innych, jak cieszyć się z siebie i swojego życia, jak radzić sobie z trudnymi doświadczeniami z dzieciństwa, jak wybaczać, pozbywać się lęków, fobii, złości, jak stawać się śmiałym, twórczym... jak patrząc - widzieć, słuchając - słyszeć, czując - czuć. Brzmi nieźle, prawda?

NLP jest wspaniałą sztuką na drodze szukania siebie i swojej tożsamości, bo to co najważniejsze w naszym życiu, to znalezienie siebie.

Na warsztacie NLP w Studium Psychologii Psychotronicznej będziesz się uczył odkrywać swoje oprogramowanie, nieświadome mechanizmy komunikacji intra- i interpersonalnej, doświadczał stanu alfa i uczył technik wizualizacyjnych, będziesz odnajdywał swoją linię czasu, strategie zarządzania życiem, realizowania marzeń, odczuwania akceptacji siebie, radości, zachwytu sobą, takim jakim jesteś!

W studium życia poszerzysz swoją wiedzę z dziedziny psychologii społecznej i osobowości oraz pracy z klientem. Rozwiniesz umiejętności interpersonalne i odczytasz język ciała. Poznasz zasady hipnozy i nauczysz się radykalnego wybaczania. Kompleksowo zgłębisz techniki oddechowe, medytacyjne i relaksacyjne.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę o NLP (neurolingwistyczne programowanie) lub z innych dziedzin zapisz się na nasz newsletter, a otrzymasz informację o uzupełniających kursach, szkoleniach i warsztatach, które poprowadzą eksperci poszczególnych dziedzin. Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat zdobytych umiejętności.

Zapisz się na newsletter Studium Psychologii Psychotronicznej

Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­gowych przez firmy: Studium Psychologii Psychotronicznej (właściciel domeny studiumzycia.pl) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/19 i Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa (właściciel pozostałych w/w domen) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.