Techniki medytacyjne i relaksacyjne

techniki medytacyjneMedytacje to praktyki, które mają na celu pomóc w osiągnięciu przede wszystkim dobrego samopoczucia psychicznego. Są stosowane w ramach samodoskonalenia czy osiągania mistrzostwa w jakiejś dziedzinie. Stosowane są również w psychoterapii.

Współczesne życie w społeczeństwie, jego tempo, nadmiar stresu, a nawet praca, w pełni utrudniają cywilizowanemu człowiekowi odpoczynek, odprężenie, a o świadomym zrelaksowaniu się nawet nie ma co marzyć. Podstawowy odpoczynek czyli sen, nie zaspokaja potrzeb rozładowania napięcia, mięśni i organów wewnętrznych.

W Studium nauczysz się technik medytacyjnych i relaksacyjnych, które działają w trzech aspektach:

  • aspekt fizyczny - fizyczny relaks jest rezultatem myśli powstałej w umyśle – świadomie lub podświadomie. Przynosi rozluźnienie mięśni. Podstawowym celem jest uzyskanie stanu przeciwnego napięciu, czyli stanu rozluźnienia i dobrego samopoczucia oraz integracji z własnym ciałem. Możemy nazwać to poziomem kontaktu z ciałem fizycznym.
  • aspekt mentalny - kiedy umysł i ciało stają się spokojne, pod wpływem koncentracji wewnętrznej i technik autosugestii, wprowadzamy równomierny uspokajający oddech. Ożywia on wszelkie postaci materii, pobiera i magazynuje w ciele właściwą energię życiowa, a co za tym idzie zwiększa żywotność i siłę, poprawia utlenowanie krwi, a zatem i w mózgu. Zapewnia odpowiedni stan umysłu, co jest szczególnie ważne. Rytmiczne oddychanie wychodzi naprzeciw potrzebom zdrowego ciała i umysłu.
  • aspekt duchowy - trzecią najsubtelniejszą sferą j jest sfera ducha, w której umysł już zrezygnował z bodźców świata zewnętrznego, pozostając skoncentrowanym na jednym bezpośrednim doświadczeniu, a nie intelektualnym zrozumieniu. W tym stanie intuicja zajmuje miejsce intelektu. Od tej chwili nie istnieje już nic do poznania czy medytowania. A skoro nie ma już nic to świadomość łączy się z uniwersalną świadomością.

W studium życia kompleksowo zgłębisz techniki hipnozy i nauczysz się radykalnego wybaczania. Dowiesz się jak produktywnie wykorzystać czas na odpoczynek i pracować ze snem. Trening interpersonalny oraz wiedza z dziedziny psychologii społecznej i osobowości oraz pracy z klientem ułatwią ci komunikację i poprawią relacje. Techniki medytacyjne i relaksacyjne poznasz na kierunkach terapie naturalne i psychologia psychotroniczna.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę o sposobach medytacji i relaksacji lub z innych dziedzin zapisz się na nasz newsletter, a otrzymasz informację o uzupełniających kursach, szkoleniach i warsztatach, które poprowadzą eksperci poszczególnych dziedzin.

Zapisz się na newsletter Studium Psychologii Psychotronicznej

Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­gowych przez firmy: Studium Psychologii Psychotronicznej (właściciel domeny studiumzycia.pl) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/19 i Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa (właściciel pozostałych w/w domen) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.