Techniki oddechowe

techniki oddechoweOddech to związek ciała z procesami psychicznymi. Jest źródłem ruchu, z którego wypływa energia do wnętrza naszej osobowości, do umysłu, duszy, aby dostać się do naszego ciała w formie siły życia i energii witalnej. Świadomy oddech to świadome życie. Oddech wyzwala potężne energie i nie pozostaje obojętny dla organizmu.

Pamięć prawidłowego oddechu jest w nas – to pierwsza samodzielna czynność, którą wykonujemy po urodzeniu. Świadomie i w zgodzie ze swoim organizmem, spontanicznie możemy przypomnieć sobie ten naturalny rytm oddechu.

Świadomy oddech pozwala odczuć kontakt z ciałem i psychiką, a związek oddychania z ciałem i procesami psychicznymi jest ogromny. Szczególnie możemy zauważyć tę zasadę w określonych stanach emocjonalnych. W sytuacjach stresowych, np. podczas zdenerwowania, strachu, pobudzenia nerwowego, spowoduje wzmożoną reakcję oddechową. Kiedy nie panujemy nad oddechem, oddech staje się szybki i nierówny. Wystarczy przypomnieć sobie, że zrobienie kilku głębszych oddechów pozwoli zapanować nad stresem. Bycie świadomym oddechu odwraca uwagę od myśli i tworzy przestrzeń, a co za tym idzie, osadza w chwili obecnej. A to oznacza, że jest kluczem do wewnętrznej przemiany.

Techniki oddechowe, które poznasz w Studium:

  • umożliwią Ci oczyszczenie i uwolnienie się od ograniczających i nieefektywnych wzorców życia i funkcjonowania,
  • idą w parze z afirmacjami i medytacjami i mogą sprawić, że Twój umysł skoncentruje się na pozytywnych skutkach uwolnienia,
  • są najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą rozwiązywania również Twoich problemów, sięgających korzeniami daleko wstecz, do okresów życia, których nie pamiętasz.

Dzięki technikom świadomego oddechu, tworzymy nowy fundament, na którym opieramy całe życie.

Istotnym elementem w programie nauczania w studium życia jest rozwój osobisty. Kompleksowo zgłębisz techniki medytacyjne i relaksacyjne. Poznasz zasady hipnozy i nauczysz się radykalnego wybaczania. Z łatwością zastosujesz techniki uzdrawiania u innych mając wiedzę z dziedziny psychologii społecznej i osobowości oraz pracy z klientem. Techniki oddechowe, które wzmocnią twoje ciało poznasz na kierunkach terapie naturalne i psychologia psychotroniczna.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę o technikach oddechowych lub z innych dziedzin zapisz się na nasz newsletter, a otrzymasz informację o uzupełniających kursach, szkoleniach i warsztatach, które poprowadzą eksperci poszczególnych dziedzin.

Zapisz się na newsletter Studium Psychologii Psychotronicznej

Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­gowych przez firmy: Studium Psychologii Psychotronicznej (właściciel domeny studiumzycia.pl) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/19 i Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa (właściciel pozostałych w/w domen) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.