Bioterapia

bioterapiaNazwa wywodzi się z połączenia dwóch terminów: Bios – życie, środowisko, siła natury, przyrody i terapia – zespół technik i zabiegów harmonizujących przepływ energii. Wyróżnia się, jako metoda lecznicza medycyny niekonwencjonalnej, polegająca na oddziaływaniu na organizmy żywe energią bioterapeuty, przy czym jest to energia własna każdego żywego organizmu przejawiająca się w jego funkcjonowaniu, a znajdująca odbicie w polu energetycznym, zwanym biopolem lub polem biologiczno–magnetycznym. Biopole jest to strefa emanacji promieniowania pól energii życiowej otaczającej, chroniącej i zasilającej każdą żywą istotę, która zwana jest często aurą lub polem energetycznym człowieka. Uwidaczniają się w niej stany emocjonalne i dolegliwości fizyczne. Biopole zwane jest również obszarem bioplazmy. Bioterapia to działanie równoważące, po zlokalizowaniu, zaburzeń w biopolu człowieka. Jest nieinwazyjną metodą leczenia, polegającą na całościowym podejściu do klienta – bioterapeuta leczy przede wszystkim człowieka, a nie poszczególne choroby i dolegliwości.

Podczas zajęć bioterapii w Studium Psychologii Psychotronicznej:

  • nauczysz się jak lokalizować zaburzenia występujące w strukturze energetycznej człowieka,
  • dowiesz się jak usuwać blokady energetyczne występujące w organizmie człowieka, co jest równoznaczne z odzyskaniem zdrowia,
  • poznasz techniki wspomagania osłabionego energetycznie organizmu,
  • przywrócisz harmonię w swoim życiu.

W poznawaniu terapii naturalnych w studium życia poszerzysz swoją wiedzę również o masaż shiatsu, uzdrawianie reiki czy chromoterapię. Poznasz znaczenie punktów akupresury jako skrzyżowanie ścieżek przewodzących energię życiową i ich umiejscowienie. Aby prawidłowo wykonywać zabiegi uzdrawiające i pomagać innym niezbędna jest wiedza z dziedziny psychologii społecznej i osobowości oraz pracy z klientem.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę z bioterapii lub z innych dziedzin zapisz się na nasz newsletter, a otrzymasz informację o uzupełniających kursach, szkoleniach i warsztatach, które poprowadzą eksperci poszczególnych dziedzin. Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat zdobytych umiejętności.

Zapisz się na newsletter Studium Psychologii Psychotronicznej

Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­gowych przez firmy: Studium Psychologii Psychotronicznej (właściciel domeny studiumzycia.pl) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/19 i Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa (właściciel pozostałych w/w domen) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.