Symbolika tarota

TAROT - zadziwiająca talia kart służąca poznaniu i rozwiązywaniu problemów psychologicznych człowieka. Czy będziemy ją widzieli przez pryzmat obrazkowych testów psychologicznych czy talii wróżebnej, jest to nasz wybór. Dla jednych to sposób na życie, filozofia, możliwość zajrzenia w głąb siebie, dla innych, to metoda udzielenia pomocy innym.

Na warsztatach w Studium Psychologii Psychotronicznej poznasz technikę pracy z kartami Tarota, 78 obrazami ponadczasowej drogi życia każdego człowieka, wielkie i małe tajemnice każdego z nas. Poznasz znaczenie arkanów Wielkich i Małych. Te piękne obrazy ukazują archetypowe symbole, od których współczesny człowiek Zachodu oddalił się w świat intelektu, techniki, Internetu. C. G. Jung stwierdził, że określone obrazy, motywy, symbole występują wszędzie i nie są zależne od wpływu jakiejkolwiek kultury. Te cechy nazwał archetypami. Archetypiczne obrazy potrzebne są naszej podświadomości. Dzięki Tarotowi możemy rozpoznawać jakie symbole oddziałują na nas, jakie budzą emocje i jak sobie z nimi radzić.
Poznasz jakie znaczenie mają takie symbole jak Mag, Kapłanka i Kapłan, Cesarz czy Pustelnik, które prowadzą każdego Wędrowca - mitycznego bohatera - przez kolejne etapy życia, pokazując mu jakie znaczenie ma miłość i nienawiść, pokora i pycha, prawda i kłamstwo, wolność i niewola.
Praca z symbolami kart Tarota pozwoli ci rozwinąć intuicję, uważność na to, co widzisz kiedy patrzysz, jakie skojarzenia pojawiają ci się przy analizie poszczególnych symboli. Dzięki temu zajrzysz za kurtynę nieświadomości i zdobywasz odpowiedzi na swoje pytania. Mądrość tych kart nauczy jak dbać o równowagę w swoim ciele i życiu 4 żywiołów: ognia, wody, powietrza i ziemi.

W studium życia poszerzysz swoją wiedzę również o astrologię, numerologię i układy runiczne. Aby właściwie się komunikować i pomagać innym niezbędny jest trening interpersonalny, neurolingwistyczne programowanie (NLP) oraz praca z klientem. Istotnym elementem w programie nauczania jest rozwój osobisty. Kompleksowo zgłębisz hipnozę i nauczysz się radykalnego wybaczania. Dowiesz się jak produktywnie wykorzystać czas na odpoczynek i pracować ze snem.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę o Tarocie lub z innych dziedzin zapisz się na nasz newsletter, a otrzymasz informację o uzupełniających kursach, szkoleniach i warsztatach, które poprowadzą eksperci poszczególnych dziedzin. Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat zdobytych umiejętności.

Zapisz się na newsletter Studium Psychologii Psychotronicznej

Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­gowych przez firmy: Studium Psychologii Psychotronicznej (właściciel domeny studiumzycia.pl) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/19 i Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa (właściciel pozostałych w/w domen) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24. Dane będą przetwarzane w celu dostarczania Tobie naszego newslettera.