Numerologia jako Droga Życia – Duch w materii – Agata Rus

Liczby towarzyszą mi przez całe życie, lubię obliczać i przeliczać różnice. Pamiętam, że jako mała dziewczynka lubiłam liczbę 7. Wtedy nie wiedziałam o magii i znaczeniu liczb. Pamiętam moje zdziwienie, kiedy dowiedziałam się, że urodziłam się 7. Liczby mają genezę, alfabet i wibracje. Numerologia to ogromna wiedza, na podstawie której możemy obliczyć nasz Diament Życia. Mamy jeszcze wiele informacji pośrednich, takich jak imię, które po obliczeniu mówi nam o naszej przeszłości, to nasza fotografia.

Nazwisko i imię odkrywa nasze dziedzictwo poprzednich istnień, odsłania naszą naturę, upodobania, skłonności, wzloty i upadki.

Droga Życia to liczba jaką otrzymujemy rodząc się, to nasza data urodzenia. Mówi ona jakie doświadczenie, lekcję mamy tu na Ziemi do odrobienia, czego nasza dusza pragnie.
Im więcej wiemy o naszej liczbie, tym łatwiej odrobić nam lekcję, iść w dobrym kierunku, obciążenia zmienić i wykorzystać dla osiągnięcia celu naszej drogi. Mówi o istnieniu prawa rządzącego naszym życiem, życiem wszechświata. Dzięki tej wiedzy możemy wyczytać informacje o naszej przeszłości i przyszłości, przygotować się na pewne zdarzenia, których mamy doświadczyć do przejścia i zrozumienia naszej lekcji w tym życiu.
Dzięki numerologii odczytasz swoją drogę przeznaczenia oraz jakie masz mocne czy słabe strony. Pamiętajmy – nie ma lepszej lub gorszej liczby Drogi Życia, po prostu każda ma inną lekcję do odrobienia. Liczba Drogi Życia jest niezmienna. Wkraczając w świat magii, pamiętajmy, że magia jest tylko jedna, to intencja i czyny sprawiają czy jest czarna czy dobra . To, co wysyłasz, wraca do ciebie zwielokrotnione. Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe. Czyń innym tak, jakbyś chciał, aby tobie było czynione. Magia jest naturalnym stanem boskiej istoty człowieka, jeśli chcesz jej doświadczyć, bądź wiecznym uczniem służącym wszystkim dookoła.

Numerologia – co to jest?

Numerologia to dziedzina ezoteryki, która zajmuje się badaniem magicznych właściwości liczb i i ich interpretacją. Jej zadaniem jest tłumaczenie rzeczywistości przy pomocy liczb, to wiedza tajemna o liczbach.
Numerologia jest nauką nazywającą i porządkującą naszą wewnętrzną intuicyjną wiedzę, godzi człowieka z jego własnym losem i pokazuje piękną drogę życia.(…)
Dla mnie to narzędzie, dzięki któremu mogę odkrywać świat, który jest niematerialny, a ma wpływ na świat materialny. Liczby nie tylko mają swoje znaczenie w jednej płaszczyźnie, są wielowymiarowe.
Pitagorasowi przypisywano odkrycie, że dźwięk jest energią przeliczalną na liczby. Każde z ciał niebieskich wydaje inny dźwięk, a cały kosmos rozbrzmiewa muzyką sfer. Liczby są siłami, które emitują energię, a skoro mają energię to mają też drgania i wibracje. Wibracje, czyli częstotliwość pola energetycznego danej liczby. Przekłada się na jej potencjał dodatni lub ujemny. Wybitny fizyk lord Kelvin powiedział: „Jeśli to, o czym mówicie, nie może być wyrażone w liczbach, wasza wiedza jest niewystarczająca.”

Droga życia

Numerologia daje nam wiele informacji, które możemy odczytać z naszej daty urodzenia, z naszego imienia i nazwiska. Pierwszą podstawą, od której zaczniemy naszą znajomość to Droga Życia. Droga życia to liczba, którą otrzymujemy po przeliczeniu naszej daty urodzenia. Mówi nam ona o tym, z jakim zadaniem zeszliśmy tu na Ziemię, jakim doświadczeniom będziemy podlegać. Jest to rzecz niezmienna, plan naszej ziemskiej podróży, w czasie której dojrzewamy i zdobywamy wiedzę. Data urodzenia w astrologii to zdjęcie nieba w momencie naszych urodzin, układ Słońca i planet na niebie w danej chwili. W numerologii data urodzenia, to informacja jakim doświadczeniom i procesom będziemy poddawani, które mają wpływ na naszą osobowość. Warto tu napisać o ważnej rzeczy. Mianowicie, każdy z nas ma określoną liczbę Drogi Życia, jednak nie składamy się z jednej liczby. Każdy z nas to zbiór wszystkich liczb od 1 do 9, a nasza liczba główna, określająca drogę życia jest informacją, jakie mamy zadanie i pracę do zrobienia w naszym pięknym życiu. Celowo nie używam tutaj słowa wibracja liczby Drogi Życia, ponieważ słowo wibracja nie było zrozumiałe, a obliczenie liczby Drogi Życia zrobiłam dla około 50 osób. Zastąpiłam je doświadczeniem i cechami jakie określa dana liczba.
Mamy kilka sposobów, aby obliczyć, która z liczb jest Drogą Życia. Należy używać każdego z nich, aby zebrać jak najwięcej podliczb, które ukażą nam indywidualny charakter człowieka. Podliczby mówią nam, że Droga Życia 4 z 22 ma inne cechy niż 4 z 13. Mamy 9 liczb podstawowych Drogi Życia plus liczby mistrzowskie.

Obliczanie Drogi Życia

Dla przykładu obliczania weźmiemy moją datę urodzenia 07.01.1976

1) Sposób wertykalny:

dzień urodzenia + miesiąc + rok
07
01
+ 1976 = 1984 1+9+8+4 = 22/4 Droga życia 4 z 22

2) Sposób horyzontalny:

suma wszystkich liczb w dacie
7+1+1+9+7+6 =31/4

3) Suma cyfr zredukowanych:

7+1+5 = 13/4

W tym przypadku liczba Drogi życia to 4, a podliczby, które bierzemy pod uwagę to 22, 31, 13.

Pamiętajmy, nie ma lepszej czy gorszej liczby Drogi Życia i każdy z nas składa się ze wszystkich liczb. Całe nasze życie pracujemy nad maksymalnym wykorzystaniem możliwości przypisanej nam liczby Drogi Życia.

Charakterystyka czystych (bez brania pod uwagę podliczb) liczb Drogi Życia:

 

Droga Życia kroczących liczbą 1

Określenia: pionier, ja, samotnik, akcja, spełnienie, realizacja, symboliczny ojciec, energia męska, potencjał negatywny, egoista, tyran, manipulator, dominacja.

Jest to droga, na której możesz spełnić ambicje, określić własną indywidualność, zrealizować zamiary, osiągać sukcesy i awanse. Duże poczucie własnej wartości, nie znosi autorytetu nad sobą, potrzebuje wolności wyboru i dąży do niezależności. Posiada talent organizacyjny, jest ambitna, posiada szybki, twórczy i jasny umysł, potrzebuje aktywności. Łatwo zdobywa pieniądze. Jedynka dąży do perfekcji, jest samokrytyczna nie znosi krytyki innych, wykorzystuje zdolności przywódcze. Jedynka to wolność, osiąga prestiż, wysoki status materialny i społeczny. Negatywna jedynka nie liczy się z uczuciami innych, jest niewrażliwa, rani i krytykuje innych, nie dostrzega otoczenia i nie uznaje własnych błędów. Jej powołanie to odkrywanie własnej indywidualności i budowanie własnej ścieżki. Słabe punkty, jeśli chodzi o ciało i zdrowie to: głowa, oczy, układ nerwowy i krążenia.

Droga Życia kroczących liczbą 2

Określenia: współpracownik, współpraca, równowaga, dialog, komunikacja, emocjonalność, nieśmiała, ty, energia żeńska
Droga współpracy i przyjaźni, może osiągnąć sukces i harmonię, ale też wątpliwości i niejednoznaczne sytuacje, które zatrzymują ją w miejscu. Uczy bycia razem, miłości, rozumienia i słuchania. Kieruje się uczuciami, jest cierpliwa, usłużna i dyplomatyczna. To urodzeni doradcy i mediatorzy, wykonują czyjeś plany, są wrażliwi. Nie ma talentów przywódczych, jest niezastąpiona w kontaktach szef – zespół, bez niej szef nie był by szefem. Dwójki mają ogromną potrzebę kochać i bycia kochanym, lubią spokój, ciszę i harmonię, potrafią słuchać innych. Negatywne dwójki to nadwrażliwcy, introwertycy, brak wiary w siebie i nie umieją podejmować decyzji . Są niestałe, podporządkowane i niezrównoważone, będą pasywne, leniwe, żyją beztrosko i biernie wobec wydarzeń i otoczenia. Nierozładowane emocje powodują wybuchy złości, gadatliwość i pesymizm. Ponieważ nie potrafią podejmować decyzji i z niczego rezygnować zostają zbieraczami – kolekcjonerami. Jej powołanie to współpraca, umiejętność słuchania i rozpoznawanie własnych potrzeb emocjonalnych. Brak wiary w siebie powoduje dolegliwości psychosomatyczne.

Droga Życia kroczących liczbą 3

Określenia: artysta, twórczość, przyjaźń, zdolności adaptacyjne, szczęście, symboliczne dziecko
Jedna z najbardziej twórczych i towarzyskich dróg życia, sprzyja artystom, zakłada kochające się rodziny. Posiada błyskotliwą inteligencję i twórcze podejście do tego co robi. Jest lubiana przez otoczenie, zaraża wesołością i optymizmem. Trójka jest ekstrawertykiem, ma niezliczone talenty w różnych dziedzinach, kocha i chce być kochana, bez tego jest nieszczęśliwa. Nie znosi monotonii i rutyny, umie wyrażać uczucia, lubi być wyróżniana i zauważana, dba o wygląd zewnętrzny. Ma zdolności adaptacyjne, jak kameleon, lubi łatwe i lekkie życie, jest rozrzutna i nieumiejętnie gospodaruje pieniędzmi. Wyraża siebie, komunikując się z innymi poprzez słowa, jest błyskotliwa, aktywna, dużo podróżuje, potrafi być skuteczna. Trójki są kokieteryjne, bardzo atrakcyjne i często próżne. Negatywna trójka będzie gadułą, hipokrytą, kłamcą z tendencją do manipulowania otoczeniem, będzie zazdrosna i ekstrawagancka. Jeśli stanie się lękliwa i znerwicowana nie będzie w stanie komunikować się z innymi, przez co stanie się samotna, a tego nienawidzi. Jej powołanie to nauka gospodarowaniem energią, unikanie rozpraszania się, harmonijne porozumiewanie się z innymi i nie ślizganie się po życiu. Jeśli chodzi o zdrowie, przede wszystkim narażony jest układ nerwowy i krwionośny, kości i stawy.

Droga Życia kroczących liczbą 4

Określenia: budowniczy, twórcza praca, samoograniczenia, praca, znój, wysiłek.

Droga czwórki wymaga dużo wysiłku, to droga pracy. Dzięki temu, fundamenty w życiu, jakie stworzy są solidne i trwałe. Czwórka jest systematyczna, wytrwała, praktyczna i uczciwa we wszystkim co robi, dzięki temu zyskuje zaufanie i miłość. Niestety nie potrafi okazywać uczuć, jest praktykiem, często brakuje jej fantazji. Bardzo ostrożnie dobiera przyjaciół i znajomych, jest ostrożna, wytrzymała i odważna. Nie lubi zmian i ugruntowuje przyzwyczajenia, posiada umiejętność analitycznego myślenia, dostrzega szczegóły, planuje i systematycznie tworzy od podstaw. Kocha rutynę, wtedy czuje się bezpieczna i niestety popada w stagnację, nie sięga po zbytki i luksus. Za wysiłek jaki wkłada w pracę i oszczędność zyskuje pozycję społeczną, uznanie i zdobywa bogactwo. Czwórka jest stabilna wewnętrznie, solidna, wytrwała i zrównoważona, chociaż z wiekiem wkrada się do jej życia więcej fantazji i luzu. Jej atrybuty to odwaga, pracowitość i wierność do granic wytrzymałości. Ma zmysł organizacyjny i silną wolę, ceni rzetelność i szanuje innych za stanowczość. Jej rozwój duchowy związany jest z jej położeniem materialnym. Negatywna czwórka to pracoholik, jest surowa i uparta, konserwatywna i zachowawcza. Fanatyzm i pedanteria są przykrywką dla niepewności i lęku. Nadmierne ambicje prowadzą do autorytatywności i nerwowości, ogranicza wolną wolę i jasność umysłu. Jej powołanie to nauka akceptacji życia i regularna praca jako droga do rozwoju duchowego. Czwórka lubi zapewniać poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji rodzinie oraz osobom ją otaczającym. Jeśli chodzi o zdrowie, należy zwrócić uwagę na drogi oddechowe, tarczycę i system trawienny.

Droga Życia kroczących liczbą 5

Określenia: wędrowiec, wolność, miłość, seks, zmiany, doświadczenia, siła życia, otwarty umysł, ciekawość, nałogi, zmiany zamieszkania
Pięć to zmiany, ciekawość, ciągły ruch, doświadczenia i szukanie samego siebie. Lubią próbować i przekraczać granice. Ma ogromny potencjał do działania, wszędzie jej pełno, jest zmienną w relacjach z innymi, jak i w zainteresowaniach. Ma łatwość w komunikacji słownej, duże zdolności dyplomatyczne i siłę argumentowania. Lubi życie na pełnych obrotach, ma wiele niestandardowych zajęć i zainteresowań. Posiada czar i magnetyzm, który przyciąga do niej płeć przeciwną. Ryzyko i ruch to jej drugie imię, jeśli będzie kierować się rozsądkiem, nie ma dla niej planów nie do zrealizowania. Potrafią zaistnieć i wybić się w każdej dziedzinie, niewskazana dla nich rutyna i monotonia, które mogą zniszczyć jej psychikę. Poczucie bezpieczeństwa dla piątki to wolność, niezależność i panowanie nad własnym losem. Czuła, namiętna i pełna seksapilu potrafi zapewnić fascynujące życie partnerowi. Jest zbyt zajęta, by zgłębiać problemy innych, dlatego ma niewielu prawdziwych przyjaciół. Wybacza, lecz nigdy nie zapomina. Negatywne piątki są zazdrosne, egoistyczne, swoją potrzebę wolności zaspokajają cierpieniem innych. Jeśli nie potrafią wyrażać swoich emocji, będą odczuwały napięcie wewnętrzne prowadzące do nieobliczalnych wybuchów. Jej powołaniem jest nauczenie się swoich granic wolności, nie raniąc przy tym innych, szukanie oparcia we własnym wnętrzu a nie na zewnątrz, wiara w siebie. Jeśli chodzi o zdrowie, mają problem z nosem, mięśniami, ciśnieniem i układem nerwowym. Ponieważ są skłonne do ryzyka mogą ulegać wypadkom, oparzeniom i nadużyciom seksualnym oraz uzależnienia od leków i używek.

Droga Życia dla kroczących liczbą 6

Określenia: nauczyciel, służba, harmonia, esteta, sztuka, miłość, rodzina, odpowiedzialność, doświadczenie
Dla szóstkowej drogi, bardzo ważna jest rodzina, dbanie i zapewnienie jej bezpieczeństwa. Dla rodziny zdolna jest poświęcić wszystko. Roztacza wokół siebie miłość i ciepło, lubiana jest przez dzieci, potrafi zorganizować im czas. Prawda, prawo i poczucie sprawiedliwości są dla niej ważne, przyjmuje na siebie odpowiedzialność, chociaż wymaga to od niej wielu wyrzeczeń. Jest niezwykle wrażliwa reagując cierpieniem w sytuacjach wymagających siły psychicznej. Szóstka lubi piękno, harmonię i wygodne życie. Obowiązki rodzinne to dla niej przyjemność. Obdarzone są uzdolnieniami plastycznymi i muzycznymi, mają rozwinięte poczucie rytmu i estetyki. Jest dobrym pracownikiem, traktuje pracę sumiennie, poważnie i odpowiedzialnie. Spełni się wszędzie, gdzie będzie mogła roztoczyć opiekę, harmonię, przekazać swoją mądrość i wziąć odpowiedzialność na siebie. Dobrze analizują sytuację, dzięki czemu dobrze rozwiązują problemy. Z natury są łagodne i czarujące. Negatywna szóstka będzie nieznośna, trudna we współżyciu, pełna wątpliwości. Będą krytykowały wszystkich i wszystko, narzekały, zazdrościły, obrażały się, cierpiały, że są niezrozumiałe, nic je nie zadowoli. Nadmierna wrażliwość i problemy emocjonalne mogą doprowadzić do depresji, alkoholizmu i narkomani. Jej powołaniem jest dbanie o rodzinę, nie poddawać się emocjom, akceptować ludzi i świat, takimi jakie są. Jeśli chodzi o zdrowie, powinny uważać na gardło, struny głosowe, nerki i układ moczowy, kobiety mogą mieć problem z drogami rodnymi.

Droga Życia kroczących liczbą 7

Określenia: wiedza, kompetencja, samotność, dobrze czują się same ze sobą, intelekt, intuicja, filozof
Siódemka lubi zdobywać wiedzę, nie tylko teoretyczną ale i praktyczną. Mają wyjątkową intuicję i są niezależne, posiadają błyskotliwy intelekt, który mogą wykorzystywać do manipulacji innymi. W towarzystwie błyszczą i uchodzą za inteligentnych i silnych ludzi, w rzeczywistości to introwertycy, którzy są bardzo wrażliwi i podatni na zranienia. Aby nie zostać zranieni często tworzą dystans wokół siebie. Bezpieczeństwo materialne osiągają wtedy, gdy wartości materialne nie stają się ich celem. Dobrze czują się we własnym towarzystwie, potrzebują zanurzyć się w samotności, aby oddać się własnym myślom. Siódemki to perfekcjoniści we wszystkim co robią, zależy im na szacunku i zaufaniu otoczenia. Potrzebują partnera, z którym nawiążą kontakt intelektualny lub duchowy, wymagają dostosowania się do swojego światopoglądu. Ich sercem kieruje rozsądek. Mają tendencję do faworyzowania matki. Negatywne siódemki są lekceważące, cyniczne, zamknięte w sobie i nieuczciwe. Jej powołaniem jest osiągnięcie wewnętrznej doskonałości i dyscypliny oraz pomoc rozwijającym się duchowo. Jeśli chodzi o zdrowie, to powinny uważać na kolana, nogi, stawy i układ nerwowy, mogą zapadać na schizofrenie.

Droga Życia kroczących liczbą 8

Określenia: żniwiarz, władza, pieniądze, przywództwo, panowanie ducha nad materią, uzdrawianie, zrzęda, moje przekonania są najważniejsze, stanowczość, przewodnicy duchowi, nieskończoność
Ósemki to bardzo zaradni ludzie. Każda sytuacja ma wyjście, nie ma rzeczy niemożliwych, są nadzwyczaj skuteczni i kompetentni. Potknięcia nie demotywują je do działania. Mają zmysł organizacji i planowania, są wytrwałe by osiągnąć sukces. Szczególnie ceni sobie prawdę, jest szczera aż do bólu, ważne jest, by sytuacja była jasna i niedwuznaczna. Trudne sytuacje popychają ją do działania, tylko ona wie dokąd zmierza. Duża zdolność do interesów, obracania pieniędzmi lub zarządzania wielkimi przedsięwzięciami. To co robią, robią z pasją i zaangażowaniem. Mają wiele talentów, szczególnie manualnych. Negatywne ósemki są twarde, okrutne, zimne, bezkompromisowe, autorytatywne w gronie rodzinnym, gonią za pieniędzmi, nie rozumieją, że to tylko umowny symbol do wymiany energii, środek do realizacji celów. Zamiast tworzyć będą wprowadzać destrukcję, zazdrość i nietolerancję. Jej powołaniem jest zrozumienie wartości pieniędzy i istoty władzy, akceptacja życia z jego wartościami. Jeśli chodzi o zdrowie, powinny dbać o żołądek i układ trawienny, mogą występować alergie.

Droga Życia kroczących liczbą 9

Określenia: misjonarz niosący wiedzę, talent, otwartość, rozmach, służenie innym, mądrość, bezpardonowość, prawda, altruizm, ekstrawertyk
Dziewiątki są ciekawe świata, ruchliwe (posiadają szczególne poczucie rytmu) i skuteczne w działaniu. Potrzebują podróży, inspiracji i różnorodności, którą może dać im ciekawa praca. To uczciwi idealiści, wierni osobom i przekonaniom. Chcą wznieść świat na wyższy poziom rozwoju, to nauczyciele służący innym. Posiadają bardzo rozwiniętą intuicję, silną indywidualność i niezależność. Niekiedy oddają się problemom innych, nie odróżniając komu można pomóc, a komu nie. Potrafią podejmować decyzje, które rozwiązują wszelkie trudne sprawy. Mają subtelne zdolności psychiczne, doskonale rozumieją partnera, są czuli, dobrzy i wierni. Kiedy biorą na barki problemy całego świata (a mają do tego tendencję), popadają we frustrację i dyskomfort wewnętrzny, powodujący duże napięcie nerwowe prowadzące do zaburzeń nerwowych narażając je na ekstremalne emocje. Negatywny potencjał manifestuje się upartością, niecierpliwością i egoizmem. Ulega wpływom, jest pasywna i lękliwa, myśli tylko o sobie i traci wiarę. Stają się skąpe, a sukces osiągnięty przez negatywną postawę oznacza spełnienie materialne, lecz życie ubogie duchowo. Negatywne dziewiątki są niewierne, niemoralne, dążą do dominacji i wykorzystują partnera. Mają neurotyczną potrzebę nieustannego potwierdzania, że są kochane. Jej powołaniem jest nauczyć się żyć ze swoją potrzebą niesienia pomocy innym, nie zapominając o sobie. Jeśli chodzi o zdrowie, powinny uważać na gardło, nerki, narządy płciowe i układ krążenia.

Dyrektor Studium Psychologii Psychotronicznej. Pedagog i socjoterapeuta (UwB). Dyplomowana astropsycholog oraz instruktorka mistycznych tańców korowodowych i w kręgu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Zapisz się na newsletter Studium Psychologii Psychotronicznej

Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­gowych przez firmy: Studium Psychologii Psychotronicznej (właściciel domeny studiumzycia.pl) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/19 i Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa (właściciel pozostałych w/w domen) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.