Ustawienia Hellingerowskie

Dzieci powinny dostawać od rodziców dwie rzeczy: Korzenie, gdy są małe i skrzydła, gdy dorastają

To forma terapii systemowej opracowana przez niemieckiego psychoterapeutę Berta Hellingera, która rozwija się intensywnie od 1993 roku.
Odkrył on pewne reguły, które rządzą pokoleniami rodzin takie jak: porządki miłości, wyrównanie w dobrym i złym, dawanie i branie, kolejność urodzenia, szacunku, rangi, kogo brakuje w systemie, komu odmówiono prawa istnienia, miłości czy szacunku. Takim porządkiem jest miejsce kobiety po lewej stronie mężczyzny, aby czuł, że zajmuje swoje miejsce w systemie.

Dzięki nim można uświadomić sobie dynamikę napięć swojej rodziny pochodzenia, konflikty, traumy, tajemnice rodowe, wewnętrzny obraz związku, przyczynę chorób, braku zasobów wewnętrznych.
Każde ustawienie jest symbolem relacji, jaki nosimy nieświadomie w swoim świecie wewnętrznym i symbolicznie ustawiamy go w przestrzeni świadomej.

Z uczestników w grupie wybiera się reprezentantów i ustawia się ich w przestrzeni sali będąc uważnym na doznania, odczucia, jakie pojawiają się podczas tego rytuału. Ta przestrzeń między postaciami, symbolizującymi ważne osoby z życia klienta nazwana jest polem. Stając w polu odbiera się energetycznie TO, co działo się lub dzieje w rodzinie. Przyglądając się zmieniającej się konstelacji można zauważyć zmieniające się odczucia w ciele u osoby ustawiającej. Konstelacje mają także wpływ na obserwujących, którzy mogą zauważać swoje fragmenty życia w swojej rodzinie.
W ustawieniach szuka się zdań, zmian, które wspierają i wzmacniają porządek i dają siłę ku zmianie.
Siła do zmiany pochodzi z konfrontacji z teraźniejszością.
Celem więc ustawień jest znalezienie SWOJEGO MIEJSCA w świecie, w rodzinie, w relacjach, w sobie.

Mając całkowity obraz tego na czym polegają ustawienia hellingerowskie możesz przyjrzeć się swoim relacjom w rodzinie i w związku. Zmiany, które dokonują się podczas takiego procesu są trwałymi przemianami w Naszym życiu. Umiejętność zrozumienia i ocenienia danej sytuacji jest niezwykłą umiejętnością, którą u Nas zdobędziesz. W Studium znajdziesz przyczyny swoich konfliktów i życiowych niepowodzeń a narzędzie do pracy jakie od Nas dostaniesz przemieni dotychczasowe życie.

Już jesteś w pełni gotowy na to, żeby sobie pomóc, schowaj strach do kieszeni i śmiało bierz wszystko to co jest dla Ciebie. Nikt tego za Ciebie nie zrobi a co zasiejesz to zbierzesz dlatego już czas zacząć działać!

Zapisz się na newsletter Studium Psychologii Psychotronicznej

Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­gowych przez firmy: Studium Psychologii Psychotronicznej (właściciel domeny studiumzycia.pl) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/19 i Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa (właściciel pozostałych w/w domen) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24. Dane będą przetwarzane w celu dostarczania Tobie naszego newslettera.