Totalna biologia

Choroba to odpowiedź organizmu na nurtujący nas problem

Totalna Biologia wywodzi się z nowej germańskiej medycyny. Jest to całkiem nowe podejście do choroby i zdrowienia. Badania nad tą metodą zapoczątkował przed około 30 laty dr Ryke Geerd Hamer i znalazł wielu kontynuatorów.

Według niej, aby zaistniała choroba, wcześniej musi dojść do dramatycznego wydarzenia. Zatem w Totalnej Biologii zajmujemy się rozwiązywaniem konfliktów emocjonalnych, bo jest to droga do wyzdrowienia.
Choroba to pomoc naszgo mózgu, który korzysta z archaicznych programów ochrony życia i zdrowia człowieka. Kiedy boimy się o zapewnienie sobie lub bliskim pożywienia lub nasze terytorium jest zagrożone – mózg pomaga nam rozwiązać ten problem, tworząc np. “super organ”. Mamy “super pierś” aby wydajniej karmić lub “super płuca”, żeby móc uciec przed zagrożeniem. Kiedy nasz konflikt nie zostaje rozwiązany – mózg nadal powiększa “super organ”. Medycyna rozpozaje to jako guz piersi lub płuca. Jeśli nasz konflikt zostanie rozwiązany, mózg odwołuje program. “Super organ nie jest już potrzebny i należy go “rozmontować”. Organizm wykorzystując posiadane zasoby wirusów bakterii I grzybów rozkłada i usuwa pozostałości po guzach. Towarzyszy temu stan zapalny, podwyższona temperatura ciała – czyli dobrze nam znana choroba lub faza zdrowienia po rozwiązaniu konfliktu, jak mówi Totalna Biologia.

Na zajęciach z Totalnej Biologii poznasz 5 Praw Natury, które wyjaśnią Ci jak konflikt tworzy choroby w naszym ciele oraz jak zrozumieć, co dzieje się w naszym organizmie. Jak nasze ciało odpowiada na poszczególne konflikty oraz jak sobie radzi po jego rozwiązaniu. Gdzie szukać problemu, kiedy wiemy co dzieje się w naszym ciele. Jak odnajdować pierwszy programujący konflikt i jak go rozwiązać. Jakich narzędzi użyć, aby unieszkodliwić negatywne emocje konfliktu. Nauczysz się odnajdować biologiczny sens zachorowania – najważniejszy motyw programu przetrwania.

Jedna z głównych koncepcji Totalnej Biologii mówi o tym, że choroba nie jest błędem natury lecz najlepszym rozwiązaniem mózgu na utrzymanie organizmu przy życiu. Nasz mózg nigdy się nie myli i nie pracuje bez potrzeby, zawsze wybierając rozwiązanie doskonałe biologicznie. Siła umysłu jest perfekcyjnym przekaźnikiem, któray przetwarza wszystkie ważne informacje jakie dostaje. Każda dolegliwość jest więc odpowiedzią organizmu na zaistniały problem . Konflikt emocjonalny znajduje odzwierciedlenie w ciele fizycznym i mózgu Wyleczyć daną dolegliwość to dotrzeć do praprzyczyny, która uwolniła mechanizm zachorowania. Dzięki temu można zrozumieć siebie i na stałe uwolnić się od problemu.

Choroby są, w świetle tej koncepcji, rozwiązaniem mózgu na przeżywany stres emocjonalny. Mowa tu o nagłym i przytłaczającym stresie, wywołującym szok (np. niespodziewana śmierć bliskiej osoby) lub długotrwałym obciążającym stresie, któremu towarzyszy obsesyjny stan umysłu (np. trudna sytuacja osobista lub zawodowa, o której w kółko  myślimy, martwimy się, która nas wyczerpuje).
Totalna Biologia uwzględnia również fakt, że wiele traum i stresów jest przenoszone pokoleniowo. Zatem trauma dziadka może zamanifestować się jako choroba u jego wnuka, jeśli wystąpią określone okoliczności aktywujące konflikt biologiczny. To rozjaśnia teorię chorób genetycznych wskazując jednocześnie na sposób postępowania w takich przypadkach.

Nic w naszym ciele nie dzieje się przypadkowo. Zawsze jest to reakcja na świat zewnętrzny i próba adaptacji do pojawiających się warunków. Choroby - stany zapalne, infekcje nie są nigdy dziełem przypadku, lecz pojawiają się kiedy świadomie lub nieświadomie rozwiążemy trapiący nas problem.

Cel jest zawsze jeden – PRZETRWANIE.

Poprzez zdobytą wiedzę z łatwością dokonasz rzeczy niemożliwych, rozwiążesz konflikty, uzdrowisz siebie i bliskich. Staniesz się lepszym ,szczęśliwszym człowiekiem. Reakcje, odczucia i symptomy jakie zacznie wysyłać Twoje ciało staną się dla Ciebie otwartą księgą, z której wszystko odczytasz biorąc dla siebie to co najlepsze. Pamiętaj nie ma nieuleczalnych chorób są tylko nieuleczalni ludzie. Pozwól sobie na to, żeby pójść o krok dalej i zacząć prawdziwie i dobrze żyć!

Zapisz się na newsletter Studium Psychologii Psychotronicznej

Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­gowych przez firmy: Studium Psychologii Psychotronicznej (właściciel domeny studiumzycia.pl) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/19 i Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa (właściciel pozostałych w/w domen) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.