Analiza bioenergetyczna

Poczucie tożsamości wyrasta z poczucia kontaktu z własnym ciałem

Analiza bioenergetyczna zwana bioenergetyką jest fascynującą konwencją psychoterapeutyczną rozumiejącą osobowość człowieka w kategorii CIAŁA – jego procesów energetycznych w połączeniu z tym co zapisuje się w naszym UMYŚLE. CIAŁO i UMYSŁ traktuje się jako nierozerwalnie ze sobą związane. Twórcą jej jest Alexander Lowen. To on zwrócił uwagę, że nasze CIAŁO niesie naszą historię życia zapisaną w napięciach mięśniowych, które tworzą tzw. ZBROJĘ, która przypomina nam się pod wpływem silnych bodźców emocjonalnych w życiu dorosłym.

Na tych zajęciach będziesz miał możliwość poczuć siebie w ćwiczeniach inaczej, w uważności na oddech, na kanały, którymi odbierasz siebie i świat, na to WIDZISZ gdy PATRZYSZ, na to SŁYSZYSZ gdy SŁUCHASZ i na to co CZUJESZ gdy ODCZUWASZ.
Zaproszam Cię do ćwiczeń, w których odkryjesz, poczujesz swój płaszcz emocjonalny, chroniczne napięcia w ciele, blokady, zbroję, które związane są z przeszłością… jak Lowen powiedział
dowiesz się, jak przeszłość wyrzeźbiła Twoje ciało.
Czy jesteś dziś świadom, jak Twoje CIAŁO łączy się z UMYSŁEM?
Co Twój UMYSŁ pamięta o Twoim dzieciństwie?
Czego doświadczyłeś, co spowodowało takie symptomy, choroby czy trudności w odczuwaniu radości i satysfakcji w życiu dorosłym?
Zapraszam do zatrzymania się w drodze swojego życia i pozwolenie sobie, by myśli płynęły nowymi skojarzeniami, by ciało w ćwiczeniach opowiadało, co czuje w różnych sytuacjach,
Byś był zaciekawiony i zaskoczony, że w wielu sytuacjach CIAŁO… czuje zupełnie inaczej niż myśli UMYSŁ.

Alexander Lowen porównuje człowieka do DRZEWA, które rosnąc rozwija warstwy, z których można wyczytać, jak drzewo ten okres doświadczyło. My też mamy takie WARSTWY, które w nas żyją z zamrożonymi doświadczeniami; Każda warstwa jest informacją o etapach rozwoju dziecka. Te doświadczenia żyją w nas zapakowane w emocje. To symbol WEWNĘTRZNEGO DZIECKA, które zostało uwięzione w jakimś etapie i później w życiu dorosłym przypomina emocjami, że nadal tam tkwi i czeka na uratowanie go. Doświadczanie siebie na warsztacie PRACY Z CIAŁEM jest PODROŻĄ W POSZUKIWANIU SMUTNEGO, PRZESTRASZONEGO DZIECKA w sobie, i otoczenie go świadomą opieką, troską i uwolnienie z doświadczeń przeszłości, otworzenie się na radość, miłość, przyjemność.
Będziesz zaskoczony, ile masz wspomnień, które zapomniał Twój umysł, ale ciało ciągle pamięta.

To czego się nauczysz na zajęciach w Naszym studium zostanie w Tobie na zawsze i nigdzie indziej nie znajdziesz tak wielu wartościowych informacji. Poznanie własnego ciała, swoich emocji to kierunek tylko do lepszego życia.

Barbara Antonowicz, certyfikowany psychoterapeuta CBT

Zapisz się na newsletter!

W pierwszym newsletterze otrzymasz "Opowieści Buddyjskie”. Być może właśnie teraz potrzebujesz ich przesłania?
Zapisuję się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Studium Psychologii Psychotronicznej z siedzibą w Białymstoku (15-760), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24 w ce­lach mar­ke­tin­go­wych,