Analiza bioenergetyczna

Poczucie tożsamości wyrasta z poczucia kontaktu z własnym ciałem

Analiza bioenergetyczna zwana bioenergetyką jest fascynującą konwencją psychoterapeutyczną rozumiejącą osobowość człowieka w kategorii CIAŁA – jego procesów energetycznych w połączeniu z tym co zapisuje się w naszym UMYŚLE. CIAŁO i UMYSŁ traktuje się jako nierozerwalnie ze sobą związane. Twórcą jej jest Alexander Lowen. To on zwrócił uwagę, że nasze CIAŁO niesie naszą historię życia zapisaną w napięciach mięśniowych, które tworzą tzw. ZBROJĘ, która przypomina nam się pod wpływem silnych bodźców emocjonalnych w życiu dorosłym.

Na tych zajęciach będziesz miał możliwość poczuć siebie w ćwiczeniach inaczej, w uważności na oddech, na kanały, którymi odbierasz siebie i świat, na to WIDZISZ gdy PATRZYSZ, na to SŁYSZYSZ gdy SŁUCHASZ i na to co CZUJESZ gdy ODCZUWASZ.
Zaproszam Cię do ćwiczeń, w których odkryjesz, poczujesz swój płaszcz emocjonalny, chroniczne napięcia w ciele, blokady, zbroję, które związane są z przeszłością… jak Lowen powiedział
dowiesz się, jak przeszłość wyrzeźbiła Twoje ciało.
Czy jesteś dziś świadom, jak Twoje CIAŁO łączy się z UMYSŁEM?
Co Twój UMYSŁ pamięta o Twoim dzieciństwie?
Czego doświadczyłeś, co spowodowało takie symptomy, choroby czy trudności w odczuwaniu radości i satysfakcji w życiu dorosłym?
Zapraszam do zatrzymania się w drodze swojego życia i pozwolenie sobie, by myśli płynęły nowymi skojarzeniami, by ciało w ćwiczeniach opowiadało, co czuje w różnych sytuacjach,
Byś był zaciekawiony i zaskoczony, że w wielu sytuacjach CIAŁO… czuje zupełnie inaczej niż myśli UMYSŁ.

Alexander Lowen porównuje człowieka do DRZEWA, które rosnąc rozwija warstwy, z których można wyczytać, jak drzewo ten okres doświadczyło. My też mamy takie WARSTWY, które w nas żyją z zamrożonymi doświadczeniami; Każda warstwa jest informacją o etapach rozwoju dziecka. Te doświadczenia żyją w nas zapakowane w emocje. To symbol WEWNĘTRZNEGO DZIECKA, które zostało uwięzione w jakimś etapie i później w życiu dorosłym przypomina emocjami, że nadal tam tkwi i czeka na uratowanie go. Doświadczanie siebie na warsztacie PRACY Z CIAŁEM jest PODROŻĄ W POSZUKIWANIU SMUTNEGO, PRZESTRASZONEGO DZIECKA w sobie, i otoczenie go świadomą opieką, troską i uwolnienie z doświadczeń przeszłości, otworzenie się na radość, miłość, przyjemność.
Będziesz zaskoczony, ile masz wspomnień, które zapomniał Twój umysł, ale ciało ciągle pamięta.

To czego się nauczysz na zajęciach w Naszym studium zostanie w Tobie na zawsze i nigdzie indziej nie znajdziesz tak wielu wartościowych informacji. Poznanie własnego ciała, swoich emocji to kierunek tylko do lepszego życia.

Barbara Antonowicz, certyfikowany psychoterapeuta CBT

Zapisz się na newsletter Studium Psychologii Psychotronicznej

Zapisz się!
Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­gowych przez firmy: Studium Psychologii Psychotronicznej (właściciel domeny studiumzycia.pl) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/19 i Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa (właściciel pozostałych w/w domen) z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.